İPhone Nasıl Reset Atılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  iphone'a nasıl reset atılır, iPhone'u Yeniden Başlatma ve Sıfırlama

  İPhone için cep bilgisayarı denilebilir, bilgisayarımız bazen yavaşlar ve format atıp sistemini yeniden yüklediğimiz gibi İPhone de buna benzer olarak zamanı geldiğinde aynen bilgisayarda olduğu gibi sistemi yenilememiz gerekir. Basit bir kaç işlemle İPhonenizi ilk aldığınız gün gibi yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağına dair detaylar şöyle:

  iPhone'un ortasında bulunan yuvarlak tuşu ile birlikte üst bölümdeki açma kapama tuşuna resimdeki gibi aynı anda 10-15 saniye kadar basılı tutun.

  iPhone bilgisayar gibi çalışan mobil bir cihazdır. Aynı bilgisayarımızdaki gibi işletim sistemi, giriş çıkış birimleri, kendine ait tarayıcısı ve uygulamaları mevcuttur. Bunun anlamı bilgisayarda görülen olası donanımsal sorunların benzerleri iPhone içinde geçerli demektir.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/iphone-reset-15838.jpg]İPhone reset atma[/IMGALT]

  Installer'dan indirme yaptınız ve bir problem hissediyorsanız, hal böyle iken en son yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyin. Bundan başka donma, kilitlenme gibi sorunlar yazılımdan dolayı oluyorsa iPhone’u tekrar başlatmanız sorunu giderilebilir. Bunun sonucunda veri kaybı yaşamazsınız. iTunes üzerinden Restore ya da Update etme gibi bir işlem yaptığınızda cihazın ilk satın aldığınız haline döneceğini ve kişisel verilerinizin kaybolacağını unutmayın.