İş yerinde giyilmeyecek kıyafetler

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  İş yerinde giyilmeyecek kıyafetler ve öneriler..

  Her işyerinin kıyafet yönetmeliği vardır.Ama 'Bir elbisenin iş için çok kısa olup olmadığını, Nerede nasıl giyinmeniz gerektiği konusunda sıkıntılarınız varsa işte işyerinde giyilmemesi gereken kıyafet önerileri ve İş yerinde giyilmeyecek kıyafetlerin listesi aşağıda:
  [​IMG]

  Gece ayakkabısı

  Bir gece kulübüne giydiğiniz kıyafetleri asla işyerinde giymemenizi öneririz. Aşırı platformlar da iş için fazla kalabilir. Klasik şekilli mütevazı bir topuk ile hem yürümek daha kolaydır hem de ofis için daha uygundur.

  Buruşuk veya lekeli giysiler

  Çalışan her kadın gibi sizde çok göz önündesinizdir. Ne kadar geç kalmış olursanız olun, bir dakikanızı ayırın ve kırışıklık ve lekeler için giysiler kontrol ettiğinizden emin olun.

  Aşırı makyaj veya parfüm

  En son güzellik trendlerini denemek için ofis doğru yer değildir. Parlak makyajlar yerine daha doğal şeffaf parlak tonları kullanabilirsiniz.

  Bedene uygun olmayan takım elbise


  Bedeninize düzgün oturmayan takım elbiseyi asla giymemelisiniz. Uygun bir takım elbise alırken çıkıntılarınızla uyumlu olduğundan ve bunları kapatabildiğinden emin olun. Doğru alışveriş doğru pantolon boyu ve etek boyunu seçmek demektir.

  Kısa etekler

  Eteğin uzunluğu için en iyi test kollarınızı yandan aşağı gererek etek uzunluğunun en az parmaklarınızın hizasında olması önemlidir. Bu etek uzunluğunun ölçümünde ideal yoldur.

  Ucuz ojeler

  Eğer hafta sonu maniküre gidemediyseniz kalıcı bir oje alarak bunu tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Oje kullanırken kolay çıkanlarından sakınarak çıkmış ojeli ellerle ofiste dolaşmayınız.