İşe Giderken Ne Giymeli?

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 12 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  İşe giderken ne giymeliyim?

  Alışverişte mutlaka deneyerek kıyafetler alın ve giydiğinizde kendinizi rahat hissettiğinizden emin olun.Giyim kurallarına dikkat ederek her zaman şık ve saygın giyinebiliriz. Kıyafetlerde arayacağımız en belirgin özellik, giydiğimizde her zaman kendimizi rahat hissedeceğimiz türde olmalı. Vücudumuzu rahatsız eden kıyafetleri giydiğimizde, bir an önce eve dönüp pijamalarımızı giyip rahatlama isteğine neden olur ve kendimizi iyi hissetmediğimiz için iş performansımızı da olumsuz etkiler.
  [​IMG]
  Görüntümüzün insanlar üzerinde ne kadar etkili olduğunu bildiğimiz için kıyafetlerimizi titizlikle seçeriz.İşe giderken ne giymeli diye düşünürken bazen kararsızlık yaşıyor, bazen de dolabımızda giyecek hiç bir şeyimiz olmadığını düşünürüz.
  İş yerinde hem rahat hem de şık olmak için, ofis modasına uygun bir gardırop hazırlamak için sahip olmanız gereken parçalar, kalem etek, beyaz gömlek, pantolon-ceket takımları, vücuda oturan klasik elbiselerdir. Kıyafetlerinizi tamamlamak için inci kolyeler, taşlı yüzükler, küçük taşlı küpeler de alabilirsiniz.
  Her mevsimde giyilebilecek kıyafetlerden biri olan etek, ofis modasında şıklığın anahtarıdır. Gömlek, bluz, kazak, tişört gibi üst parçalarla kombinleyebilir, babet, çizme, topuklu ayakkabı, botlarla tamamlanabilir.
  Etek seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta etek boyudur. Mini etekler, ofis ortamı için uygun değildir. En ideal etek boyu diz hizasında veya dizin biraz altındadır. Ayrıca, çok dar kesimli etekler hareket etmenizi engeller.
  [​IMG]