Jennifer Lawrence Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 23 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Jennifer Lawrence Kimdir Hayatı

  Bu sıralar Açlık Oyunları (Hunger Games) filmi ile dikkatleri üzerine çeken Jennifer Lawrence Hollywood’un en popüler kadın oyuncularından biridir.

  Jennifer Lawrence Biyografi

  1990 da dünyaya gelen Jennifer Lawrence 14 yaşında iken oyuncu olmaya karar verdi.Lisede eğitimini sürdürürken 2 yıl erken mezun oldu ve oyunculuk kariyerine başladı..Kilise oyunlarında oynadığı sırada ailesi ile birlikte bir yetenek avcısına başvurdu..

  [​IMG]

  Jennifer Lawrence TBS kanalında yayımlanan Show'da büyük kız kardeş 'Lauren Pearson' ı canlandırdı. Daha sonra Lawrence sırası ile The Devil You Know, Cold Case, Medium, ve Monk Tv serilerinde rol aldı.
  2008 yılında Jason Freeland'in yönettiği Garden Party adlı filmde ufak bir rolde oynadı. Yine aynı sene Guillermo Arriaga'in yönettiği The Burning Plain'da Charlize Theron ve Kim Basinger birlikte oynadı. Bu rolü ile Jennifer Lawrence Venedik film festivalinde en iyi gelişmekte olan Aktrist ödülünü aldı.

  Sonraki yıllarda Debra Granik'in yönettiği Winter's Bone adlı filmde başrol oynadı.Bu yapımla Sundance Film Festivalinde en iyi film ödülünü aldı. Bu filmdeki rolü eleştirmenden olumlu tepki aldı.. bu rolüyle yine 25 Ocak 2011'de Akademi Ödüllerine En iyi Aktrist dalında aday oldu.Ayrıca Akademi ödüllerinin en genç ikinci En iyi aktrist adayı da olmuştur. Lawrence 2009 yılında The Beaver filminde Mel Gibson ve Jodie Foster ile birlikte oynamıştır fakat film 2011 yılında gösterime girmiştir.

  Jennifer Lawrence hayatı boyunca oyunculuk dersi almadı.canlandırdığı karakterleri kendi içgüdüleriyle oynadı..
  Jennifer Lawrence Katniss Everdeen rolünü Hunger Games - Açlık Oyunları filminde oynadı ve film 2012 Mart ayında gösterime girdi.