Johnny Cash kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Johnny Cash kimdir biyografisi

  Johnny Cash hakkında bilgi

  Gitarist Johnny Cash 26 Şubat 1932 tarihinde Arkansas'ta J.R. Cash adıyla dünyaya geldi.kara giysileri ve tavırlarıyla Siyah giysili adam olarak anılırdı.Amerikan rock ve country müziğini önemli ölçüde etkilemiş bir gitarist olan Johnny Cash söz ve müzik yazarıdır. Aynı zamanda ve June Carter Cash'in eşi idi.
  Johnny Cash Hayat hikayesini anlatan "Walk the line" filminde kendisini oynayan Joaquin Phoenix ile eşi June Carter'ı oynayan Reese Witherspoon'u ölümlerinden önce eşiyle birlikte seçtiler.
  Derin ve özgün sesi, yük katarı diye de anılan Tennessee Üçlüsü adlı orkestrası ile, Tüm konserlerini sade bir takdimle başlatırdı; "Merhaba, ben Johnny Cash".

  Özellikle kariyerinin sonlarında doğru ana teması hüzün ve çile çekmek olan müzikler yaptı. "I Walk the Line", "Folsom Prison Blues", "Ring of Fire", "Man In Black" ve "Hurt" en ünlü şarkılarındandı. "One Piece At A Time", "The One on the Right is on the Left" ve "A Boy Named Sue" gibi esprili, eğlenceli şarkılar da yazdı.

  Johnny Cash 12 Eylül 2003'te öldü. Vasiyeti üzerine evinin yanındaki mezarlıkta eşinin yanında toprağa verildi. 2005'te Johnny Cash'in hayatını anlatan Walk The Line filmi yayınlandı.
  [​IMG]