Jules verne aya yolculuk kitap kısa özeti

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Mira tarafından 17 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici  jules verne aya yolculuk kitap özeti

  Aya Yolculuk Kitap Özeti Kısaca:
  Jules verne aya yolculuk özeti, Jules verne aya yolculuk kitap özeti uzunTopçular derneği Amerika’da bulunan çok fazla sayıdaki dernekten sadece birisiydi. Topçular derneği başkanı gelmek üzereydi. İnsanlar sessizleşti ve başkan ayağa kalkıp konuşmasına başladı. Başkan, sakin , hayalperest, macera tutkunu herkes tarafından sevilen bir insandır.

  Başkan konuşmasına başladı ve bir uzay aracından bahsetmeye başladı. Başkan aya gitme fikrini ortaya attı, herkes bu fikri onaylamış olsa da kaptan bu fikre sıcak bakmıyordu ve daha sonra aya seyahet etmek isteyen Fransız bir kaptanın gelmesi ile aya gitme fikri kesinleşti.

  Aya gitmek için roket yapımına başlandı. Aya gitme günü geldiğinde herkes tarafından hayranlıkla izleniyorlardı. Geri sayımın bitmesiyle ateşlenen roket büyük bir hızla kalkışa başladı. Köpek roket yatağının altına girmişti ve ölü bulunmuştu. Kimsenin bilmediği köpek ölmüştü . Başkan , kaptan baygınlık geçirmişlerdi. İlk uyanan kişi Fransız oldu, etrafına bakan Fransız etrafındaki herkesin hayatta olduğundan emin oldu ancak köpeği yatağının altında öldüğünü gördü. Yolculuğa çıkalı 8 saat olmuş herkes acıkmıştı Fransızın hazırladığı yemekle doydular. Yerçekimi azalmıştı etraftaki her şey herkes uçuyordu. Günler geçtikçe yolculuklarının hedefine yaklaşıyorlardı. Ancak yönlerini bir gök taşının çarpmasıyla değiştirdiler dünyaya bir denize zorunlu iniş yaptılar. Bir gemi tarafından bulunup denizden çıkartıldılar.

  aya-yolculuk.jpg