Kadınlar Neden Yalnız

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Güzel, bilgili sosyal bir kadınsınız ve yalnızsınız. Neden? Birçok kadın başladığı bir ilişkide karşısındakinden beklenti içerisinde olur.Bu beklenti maddi ya da manevi farketmiyor, ilgilenilmediğini anladığı anda ilişkisine son verebiliyor. Sonuç eşittir Yalnızlık..

  Kadın erkeğine kahraman gözüyle bakar ve kendisini korumasını ister.Ama erkeklerden bütün bu duyguları tatmin etmesi beklenemez en azından dozunda olursa her ikisi için de iyi olacaktır. Çünkü sürekli bir erkekten beklenti içerisinde olmak zamanla durum kahramanlıktan çıkar deyim yerindeyse enayiliğe dönüşür.Adama hizmetçi muamelesi yapmak yerine önemli ve vazgeçilmez hissettirmek önemlidir. Aksi takdirde terk edilmek kaderiniz olur.
  Karakter açısından mükemmeli aramak yerine iyi huylarına odaklanırsanız ilişkiniz daha uzun sürer. Zaten bütün iyi huyları bir bedende toplanmak doğaya aykırı bir duurmdur. Sadece dikkatli bir iyi kötü taraflarını tartma işlemi yaparsanız, bunun sonucunda hangi tarafları daha ağır basarsa ona bakın.

  Bir de evde kalmış kız sendromu vardır ki işin en barbat yanı odur. Çünkü bu sendroma yakalananlardaki çaresizlik durumu, erkekler tarafından itici bulunur. Çünkü bu sendromda olanların en belirgin özelliği ısrarcılık, erkeğin üzerine aşırı düşme ve her konuda onunla aynı fikirde olma halidir. Hiçbir erkek bir sohbeti monoloğa dönüştürenden hoşlanmaz. Fikirlerini kayıtsız şartsız kabul eden bir kadınla birlikte olmaktan zevk alamaz. Bu nedende kişilik sahibi olup kendi fikirlerinizi dürüstçe ortaya koyun. Ama düşüncelerinizi ifade ederken de dozunu kaçırmayın. Hiç kimse inatçı ve ısrarcı kadınlardan hoşlanmaz.

  Belli mesleklerden veya çevrelerden erkekleri seçme konusunda kendinize şart koymayın. Çünkü yalnız kalmaktan kurtulamazsınız. Benim erkek tipim...le başlayan cümleleri hemen bırakmanız gerek. Aklınızda bir erkek portresi varsa illaki ona tıpatıp benzemesi gerekmez. Zaten bu çok da olası bir durum değildir. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız en iyisi bir an önce bu önyargılar dan kurtulun. Yoksa sonuç olarak yine yalnızları oynayacaksınız.

  Bu arada bir hatırlatma yapalım, erkekler, asker arkadaşı, kankası gibi davranan kadınları pek sevmezler. Beğendiğiniz erkeğe dostça davranın ancak bir erkek kadar dostça yaklaşmayın. Eğer böyle yaparsanız, o zaman erkek, başka kadınlar hakkında size danışacak. Tabi sizi de asla yanındaki kadın gibi görmeyecektir. Demek ki romantik yanını gözardı etmeyin. Erkeğin sadece kötü günlerinde yaslanacağı bir omuz olmamaya özen gösterin.

  Görenin aklını başından alan bir güzelliğiniz, İyi bir işiniz, geliriniz olabilir. Eğlenceli ve sosyal bir kadın da olabilirsiniz. Ama bütün bunlar egonuzu kontrol edebildiğiniz kadarıyla size avantaj sağlar. Bu özelliklerinize mütevazi olmayı ve samimiyeti eklemezseniz karşınızdaki adamın hayatından çıkmanız an meselesi haline gelir. Hiçbir erkek kibirli, kendini beğenmiş, dünya benim etrafımda dönüyor havasındaki bir kadına tahammül edemez. Kısacası ilişkide dominant görünmeyin.
  [​IMG]

  Mükemmel olmak için kurallara, yasaklara takılmayın. Sıkıcı bir insana dönüşürsünüz.İnsanın, hata yapan bir canlı olduğunu kabul edin ve rahat olun.
  Herşeyin en mükemmeli olma çabası, sizi olduğu kadar sevdiğiniz adamı da yoracaktır. Mükemmelik için koyduğunuz kuralları davranışalrı yıkın ve hata yapmaktan korkmayın. Kendinize her zaman dürüst olun.Çok iyi bir işiniz ve kariyeriniz olabilir. Unutmayın hatalar yapmak için kendine şans tanımayan birini hiç kimse samimi bulmaz.