Kadınlarda Kalp Atışı

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Yapılan araştırmalara göre kadınların kalp atış hızı eşlerine karşı daha güçlü bir bağı olduğunu gösteriyor.

  [​IMG]

  Eşlerin kalp atışlarının aynı ritimde olduğu belirlendi. Bilim damları, çiftlerin nefes almaları ve kalp atış ritminin bir birine senkrone olduğunu belirtirken eşlerin bu ritmi yakalayabilmesi için yanyana oturmasının yeterli olduğu söyleniyor.

  Bu araştırma California Üniversitesi'nde yapıldı.Araştırma ekibi tam 32 çifti kalp atışlarını ve solunum hareketlerini kontrol eden monitörlere bağladı. Sakin bir odada bekletilen çiftlerden bir birinden uzak oturmaları, konuşmaktan ve fiziksel temastan kaçınmaları istendi. Belli bir süreden sonra birbirlerinin hareketlerini taklit etmeleri söylendi. Araştırma sonunda çiftlerin kalp ritimleri ve nefes alışlarının senkrone olduğu görüldü..

  Bu araştırmadan çıkan diğer bir sonuç ise,kadınların eşlerine uyum sağlamaya daha eğilimli olduğu ortaya çıktı yani, Kadınlar daha uyumlu..

  Burdan anladığımız, Kadının kalp atışı karşısındaki partnere bağlı.Kadınların eşlerine karşı daha güçlü bir bağı var.
  [​IMG]
   


 2. Cevap: Kadınlarda Kalp Atışı

  California Üniversitesi araştırma ekibinin baya canları sıkılmış anlaşılan :D 32 çifti kalp atışlarını ve solunum hareketlerini kontrol eden monitörlere bağlamak nereden akıllarına gelmiş hayret. :)

  Kadınların uyumlu olduklarını zaten biliyorduk.Yeni birşey yok mu :p
   

 3. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Cevap: Kadınlarda Kalp Atışı

  Bunu araştırmalarına ne gerek vardı. Aşıkların kalpleri birlikte atıyor...:)