Kadir Gecesini Nasıl İhya Ederiz

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve webkolik tarafından 1 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Kâdir Gecesi, mübarek gün ve gecelerin fazilet bakımından en önde olanıdır.Allah Azze ve celle Kadir suresinde bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu açıkça belirtmiştir. Kadir gecesinde yapmış olduğu bir ibadet kişinin sevap hanesine, 80 küsur yıllık ibadet olarak yansımaktadır. Bu açıdan bakıldığında ise bir Müslümanın kâdir gecesinde ne tür ibadetlerde bulunması gerektiği nasıl ihya ettiği oldukça önemli hale gelmektedîr. Bunu Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhi selam şu hadis-i şerifinden daha iyi anlıyoruz:

  Ümmetimden, günahlarını aleni olarak yapanlar dışında herkes affedilecektir. Adam, yasaklanmış bir işi geceleyin gizlice yapıp da Allah Azze ve celle onu örtmüşken sabahleyin kalkarak, 'Ben, dün gece şöyle şöyle yaptım' demesi de günahı alenen yapmak sayılır. Allah’u Teala onu geceleyin örtmüş, o ise sabahlıyor ve Allah'ın ondan örttüğünü açığa vuruyor.''

  Bir insana layık olan, her halükarda günah işlememektir ve ancak İnsan olmak hasebiyle bir günah işlerse bundan hemen tövbe etmeli, günahını başkalarına haber verip teşhir etmemelidir.
   

 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Cevap: Kadir Gecesini Nasıl İhya Ederiz

  Kadir Gecesini Nasıl İhya Ederiz konusu ve önemi