Kahvenizi sütlü için

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Elif tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Kahveyi Mutlaka Sütlü İçin

  Kahvenizin içindeki yan ürünlerin ne gibi zararları olduğunu biliyor musunuz? Aşırı içilmemesi gerektiğini belirten diyetisyenler, kahveden çok, kahveye konulan yan ürünlerin zarar verdiğini belirtiyor. Ayrıca bu yan ürünlerden doğal olmayanların tamamen zararlı olduklarını da söylüyor.

  Beyazlatıcılar ve kahve kremaları sütle ilgisi olmayan katkı maddelerinin bulunduğu ve bunlar süte benzer tadın oluşmasını sağlamak amacıyla üretilen gıdalardır. Katkı maddelerinin alerji yaptığı, kansere yol açtığı, bağışıklık sistemi ve obeziteyle ilişkili gen dokusuna zararlı etkileri olduğu yönünde halen araştırmalar yapılıyor. Ayrıca, açlık-tokluk hissi veren hormonlarla teması üzerinde çalışılıyor.
  [​IMG]

  Kahve tüketiminin kadınlarda daha çok zararlı olacağını belirten Uzman Diyetisyen Işıl Sayın, ''Kahve, kandaki kalsiyumun idrarla atılmasına neden olduğundan devamlılığında, özellikle kadınlarda kemik erimesini hızlandırır. Bu nedenle, kahveyi, içerisinde kalsiyum bulunduran sütle içersek, bu dengeyi biraz da olsa korumuş oluruz'' dedi.