Kakao Yağının Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.


  1. Kakao Yağı Yararları ve Kullanımı

    Kakao Yağı: Kakao çekirdeklerinin, sıvı distilasyon yöntemi kullanılarak ekstrakte edilmesi ile elde edilmektedir. Kakao yağı doymamış yağ asitlerince zengindir.

    Kakao Yağının Faydaları: Hazmı kolaylaştırır. Kalbi kuvvetlendirir. Vücuda dinçlik verir. İyi bir iştah açıcıdır. İdrar söktürücü özelliği vardır. Güneşin zararlı etkilerini giderir. Uyku verici ve dinlendirici özelliği vardır. Basur (hemoroid), şikayetlerine iyi gelir. Kakao yağı cildi nemlendirme özelliğine sahiptir. Hamilelik sonrası cilt bozulmalarına karşı kullanılabilir. Göğüs ucunda oluşan çatlamalar ve yaraları iyileştirir. Hızlı ve sağlıklı bronzlaşmayı sağlar. Doğum öncesi ve sonrası çatlakları önleyici etkiye sahiptir. Dudaklarda ve ciltte oluşan catlakları ve pullanmaları gidermeye yardımcı olur. Kakao yağı, güneşin zararlı etkilerini azaltan güneş yağı etkisi ile cilt koruyucu olarak faydalıdır.

    Kakao Yağı Nasıl Kullanılır? Haricen kullanılır.

    Uyarı: Kakao yağının bazı zararları olabilir. Çünkü, Kakao fazla kullanıldığında, uyarıcı etkisi nedeniyle çarpıntı ve baş ağrısı yapabilir.