Karaciğer İltihabı Belirtileri Nelerdir

Konusu 'Hastalıklar ve Belirtileri' forumundadır ve Lavinia tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.


  1. karaciğer iltihabının belirtileri

    Günümüzde çok sık görülen hastalıklardan bir tanesi olan karaciğer iltihaplanması sık görülmesinin en önemli nedenleri çok fazla nikotin ve sigara tüketilmesidir. Bunun dışında karaciğer iltihaplanmasına neden olan faktörler, aşırı alkol tüketilmesi, yetersiz beslenme, kanser, hamilelik, yaşlılık, steroid kullanımı, kısa süre içinde tropikal bölgelere seyahat yapılmasıdır.
    Karaciğer iltihabı başlangıç aşamasındayken belirti vermez. Hastalık ilerledikçe belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Karaciğer iltihabının belirtileri şöyledir: titreme, ishal, ateş basması - hararet hissi, üst karın bölgesinin özellikle sağ tarafında hissedilen ağrılar, aşırı terleme, kilo verme, iştah kaybı, yoğun, devamlı ve saplantı şeklinde ağrılar, eklem yerlerinde yaşanan ağrılar, kendini yorgun ve rahatsız hissetme.
    Karaciğer iltihabının tedavisinin geciktirilmesi ya da aksatılması durumunda hastalık diğer organlara sıçrayabilir hatta ölüme sebep olabilir. Karaciğer iltihabı çeşitli ilaçlarla tedavi edilebilir ve kişiler bu hastalıktan başarıyla kurtulabilirler. Bu nedenle yukarıda belirtilerin görülmesi durumunda bir doktora başvurulmalı ve tedavi geciktirilmemelidir.