Karadut yaşlanmayı erteliyor

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve webkolik tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Karadut meyvesinin yaşlanmayı ertelediği kanıtlandı. İşte Karadutun bilinmeyen faydaları:


  Karadut, demir, kalsiyum, B1, B2 ve C vitaminlerini içeren tadı ve görüntüsü ile harika bir meyvedir. Taze sıkılmış bir bardak karadut suyunun, yorgunluk ve halsizliğe son verdiği ispatlanmıştır. Ayrıca yaşlanmayı önlediği de belirtiliyor. Birçok vitamini içerisinde barındıran karadut suyu, kanı temizleme özelliğinden dolayı anemi hastalarına da önerilmektedir.

  Karadutun Yararları Nelerdir?
  [​IMG]

  • Karadut, devamlı kendini yorgun hissedenveya en ufak bir fiziksel aktivitede son derece yorgun ve bitkin düşen kişiler için tam bir enerji deposudur. Günde küçük bir çorba kâsesi kadar karadut tüketen kişinin bütün yorgunluğu, bitkinliği yok oluyor.

  • Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesi için, tam bir antioksidan deposu olan karadutun tüketilmesi son derece faydalıdır.

  • Karadut, yaşlanmayı geciktirici etkisi ile özellikle de kadınların en çok sevdiği şifalı bitkilerden birisidir. Karadutun özellikle cilt kırışıklıklarında bir nevi ütü görevi gören etkisi vardır.

  • Bağırsak kurtlarından kurtulmak için sabah aç karnına bir çay bardağının içine atacağınız karadutları tüketmeniz gün içersinde bağırsak kurtlarını döktüğünüzü görmenizi sağlayacaktır.

  • Kabızlık sorunu yaşayan kişilerin de karadut tüketmeleri bağırsaklarının düzenli çalışmasını sağlar. Böylelikle kabızlık probleminden kurtulmalarına fayda gösterecektir.