Katie Melua Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 15 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katie Melua Biyografisi

  Katie Melua Kimdir Hakkında Bilgi

  Gürcü-Britanyalı şarkıcı Ketevan Katie Melua 16 Eylül 1984'de Gürcistan SSC'de dünyaya geldi. Katie Melua hayatı; 8 yaşındayken alesiyle birlikte Kuzey İrlanda'ya daha sonra 14 yaşındayken de İngiltere'ye gittiler. Bir İngiliz televizyonunda düzenlenen yetenek yarışmasına katılan Katie Melua birinci seçildi.Daha sonra BRIT School'da müzik eğitimi almaya başladı.Katie Melua burada söz yazarı Mike Batt'ın dikkatini çekti.Mike Batt menejerliğinde Dramatico plak ile sözleşme imzalayarak 2003 yılında müzik kariyerinin ilk adımını attı. 2005 yılında Katie Melua Birleşik Krallık'ta albümü en çok satan kadın şarkıcı olarak ün kazandı.
  [​IMG]
  19 yaşında ilk albümü Call off the Search yayımlanan Katie Melua ilk 6 hafta müzik listelerinde ilk sırada yer aldı.Albüm 2003'de Birleşik Krallık'ta 1,8 milyondan fazla sattı.
  İkinci albümü Piece by Piece 2005'de yayımlandı. Üçüncü stüdyo albümü olan Pictures, Mike Batt işbirliğinde yayımladığı son albümü oldu. 2008 yılında Katie Melua 18 milyon poundluk servetiyle Sunday Times'ın 30 yaş altı genç müzik milyonerleri listesinde yedinci sıradaydı.Fakat küresel ekonomik kriz nedeniyle bu servetinin yarısını kaybetti.
  Kaynak: vikipedi​