Kedilerin Davranışları ve Anlamları

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Lavinia tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. kedilerin hangi davranışı ne anlama gelir?

  Kedinizin sizi takip etmesi sizi sevdiği ve umursadığı anlamına gelir. Meraklı canlılar olan kediler sizin neler yaptığınızı bilmekten keyif alırlar. Bu nedenle sizinle birlikte evin her köşesine gelecektir.
  İçgüdüsel olarak tırmalamaya ihtiyaç duyan kediler genellikle evdeki mobilyaları tırmalarlar. Etrafa kedi tırmalama tahtaları koyarak bu durumu engelleyebilirsiniz.
  Kedinizin kulaklarına bakarak nasıl hissettiğini anlayabilirsiniz. Eğer kedinizin kulakları normal duruyorsa kediniz mutlu, kedinizin kulakları geriye doğru yatmış veya iyice geriye gitmişse kediniz kızgın demektir. Eğer hareket halindeyse mutlu, sevgi dolu ve meraklı demektir.
  Kedilerde eşyalara sürünme hissi vardır. Kediler sürünerek varlıklarını belli eder ve kendi bölgelerini işaretlerler.
  Kedinizin kulak hareketlerinden olduğu gibi kuyruk hareketlerinden de neler hissettiğini anlayabilirsiniz. Kedinizin kuyruğu hafifçe titriyorsa bu, gergin olduğu anlamına gelir. Titreme hızlı ve bütün kuyruğu sallıyorsa bu, heyecanlı ve oyuncu olduğu anlamına gelir. Öne arkaya dalgalanan kuyruk: Rahatlamış ve sevgi dolu, Öne ve arkaya doğru hızla veya ani hareketlerle sallanan kuyruk: Gergin ve saldırmaya hazır, Dik ve havada duran kuyruk: Kendinden emin ve dominant anlamlarına gelmektedir.