Kimler YDS Başvurusu Yapmalı?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Kimler YDS Başvurusunda Bulunabilir ve Başvuru Yapmalı?

  2013 YDS Başvurusu

  Bu konu hakkında kimlerin başvurması gerektiği ile ilgili ayrıntılar..2013 YDS Yeni yabancı dil sınavına başvuru günlerine az kaldı. Bundan sonra LYS’deki yabancı dil sınavı hariç, yabancı dil bilginizin belirlenmesi için bir tek bu sınav geçerli olacak.

  Bakalım Kimler YDS sınavına katılmalıdır ?
  [​IMG]

  Biliyorsunuz bir süre önce KPDS ve ÜDS sınavları kaldırıldı. 2013 KPSS yabancı dil sınavına katılacak olanlar YDS’ye başvurmak zorundalar. Aksi halde yabancı dil notları, KPSS puan türüne yansımayacak.Çünkü KPSS yabancı dil bölümü kaldırıldı.

  Doçent adayları, Doktora ve sanatta yeterlilik çalışması yapacak olanlar 2013 YDS’ye başvuruda bulunup katılmalı. Ayrıca TUS ve DUS‘a katılacak olan adayların da bu sınava girmesi önerilir.

  18 – 27 Şubat tarihleri arasında başvuruları başlayacak olan YDS senede 2 defa diğer sınavlar 1 defa ilkbahar döneminde yapılacak. Aşağıda bulunan dillerden birinden sınava karılacaksınız.

  ''Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish), Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca (Dutch), İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca''