Kır Düğünü İçin Romantik öneriler

Konusu 'Hobi ve İlgi alanları' forumundadır ve Elif tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Kır Düğünü yapacaklar İçin Romantik fikirler, kır düğünü dekorasyon önerileri

  KIR DÜĞÜNÜ HAZIRLIKLARI

  Havaların ısınması yaz mevsiminin iyiden iyiye kendini gözterdiği şu günlerde düğünler de bahçeye çıkmaya, doğaya açılmaya başladı. Kır düğünlerinde bu yıl pastel renklerin hakimiyeti var.İşte sofra süslemelerine kadar muhteşem bir kır düğünü için öneriler..

  [​IMG]

  Düğün davetiyelerinde ve nikah şekerlerinde el yapımı kişiye özel tasarımlar düğün sahipleri tarafından tercih ediliyor. Düğüne katılan davetlilerin akıllarında kalacak güzel birer hatıra, düğün sahiplerinin de kişisel zevklerini yansıtan bir detay olacaktır. Toz pembe, mavi ve süt beyazı tonlarındaki badem şekerlemelerini her sofranın ortasında duracak cam bir çanak içerisinde kağıttan muffin kalıplarına doldurun ve kurdelelerle süsleyin..

  Benim düğünüz beyaz olmalı, diyenlerdenseniz pastanıza eşlik edecek ikinci rengi pudra sarısı olarak seçmenizi tavsiye ederiz. Yemyeşil doğanın içerisinde beyaz tüllerle çevrili masa, düğün pastası için kusursuz bir odak noktası oluşturacaktır. Taze ağaç dallarıyla çevrelenen düğün pastası; gün ışığında parlayan sarı çiçeklerle bezeli kuşlar gibi mutluluk saçıyor etrafa.


  SANDALYE SÜSLEMESİ

  Kır düğünlerinde sandalye süslemeleri oldukça önemlidir. Çünkü açık havada taze çiçeklerle yapılabilen çok fazla alternatif bulunur. Bunların en doğalı kuşkusuz en romantik görünen olacaktır. Bahçeden toplanan bol yeşil yapraklı taze dallar ve aralarına dağıtılan güllerin sandalyelere sarıldığı bu uygulama, şeffaf beyaz tüllerle masalsı bir görünüm kazanmış.

  SİZİN ŞARKINIZ

  Düğün dansınızı yapacağınız “Sizin Şarkınız”ı kağıt üzerine basıp peçete halkası olarak kullanıp davetlileri şaşırtmaya ne dersiniz? Beyaz porselen takımlarla somon ve sarı tonlarında aydınlık bir süsleme detayı: Sofra dekorunun tonlarına uygun bir gül ve her tabağın üzerinde kumaş peçeteye sarılmış şarkı notaları…

  ROMANTİK HARFLER

  Güneşli bir havayı, bahar tazeliğini, aşk dolu mutlu anları simgeleyen taze çiçeklerle donatılmış bir servis sofrası detayı… Kişiye özel olduğu kadar oldukça pratik ve yaratıcı olan fikir ise: Sofranın üzerindeki runner’lara evlenecek olan çiftlerin baç harflerinin aplike edilmesi. Bu uygulamayı kurutulmuş çiçeklerle ya da taze yapraklarla yapabilir, samimi olduğu kadar neşeli bir tema yaratabilirsiniz.

  AŞKIN SEMBOLÜ

  Kimi zaman en klasik olan en güzel ve duygusal olandır. Bu bir cümle olabilir, bir şarkı ya da bir sembol… İşte bu camdan kırmızı kalp, bağlılığınızın sembolü olarak tüm davetlilerin servis tabaklarında sergilenebilir. Sadece şık birer kadife kurdele yardımıyla kumaş peçetelere bağlayarak taze yeşil dallarla süslemeniz yeterli olacaktır.