Kısa sürede bacak inceltme hareketleri

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Mira tarafından 22 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Kısa sürede bacak inceltme hareketleri nelerdir?

  Özellikle akdeniz insanının basen ve bacak kalınlaşması sorunu büyük bir çoğunluğunda vardır.Belki bunda beslenmenin bir miktar etkisi olsa da genellikle genetik faktörler ön plana çıkmaktadır.

  bacak-eritme-egzersizleri-.jpeg


  Bacakları İnceltmek İçin Ne yapmalı?


  Menopoz döneminden sonra ise bayanların yağları da erkeklerde olduğu gibi karın bölgesinde toplanmaya başlar. Bacaklarınızı inceltmenin en hızlı ve en çok etkiyi gösterecek yol, miktar olarak çok az miktarda yağ içeren bir diyet uygulamaktır ve bunun yanında yüksek miktarda karbonhidrat tüketmeye dikkat edilmelidir.

  Geniş basenin birinci nedeni anatomik kalça büyüklüğü iken diğeri ise vücudun bünyesel yağ biriktirme potansiyeli ve kapasitesinin yüksekliğinde yatmaktadır.

  Yürüyüş ve jogging gerçekten kalça basen popo ve baldır yağlarını eritmede en etkili ve kesin sonuç alıcı yoldur.Uzun süreli ama normal tempoda günde yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüsler sizlere 1-2 ayda olumlu olarak yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun zamanlar sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan önce kalori kaybetmeye hazır olduğu bu vakitte yapacağınız 45-60 dakikalık bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırarak gün boyunca kalori yakmaya devam etmenizi sağlayacak hem de sizi daha zinde tutacaktır. Yürüyüşün ardından alacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu da kalori yakmaya yardımcı olur.

  Bisiklet sürmek te karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede süper bir yöntemdir. Kalça ve basen eritme yöntemleri arasında bisiklet sürmek hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir hobidir.rmal olmalıdır. Böylece güçlü bacak kaslarına da zamanla sahip olacaksınız.

  Yukarıda sayılan hafif hareketlerin yanında bir de bu iş için özel yapılan egzersiz ve cimnastik hareketleri vardır. Squat adı verilen çember çevirme de basen yağlarını kolayca eriten bir spordur.