Kısa sürede diş beyazlatma

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Mira tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Kısa sürede diş beyazlatma teknikleri

  Diş beyazlatma işlemini yapmadan önce mutlaka bir diş doktoruna görünmeyi ihmal etmeyin.Öncelikle gereken muayene yapılmalı daha sonra evde diş beyazlatma tekniklerini deneyebilirsiniz.Diş doktorlarının uyguladığı diş beyazlatmanın bir alternatifi de evde diş beyazlatmak için yapılacaklardır.

  Çok sık kullanıldığında diş minesine zarar verebilecek bu yöntemi ayda bir ya da iki kere olacak şekilde uygulayın. Eğer herhangi bir endişeniz varsa, hangi diş beyazlatma yönteminin sizin için en iyisi olduğunu belirlemek için diş hekiminize mutlaka danışın.Dişlerinizi çilek ve karbonat karışımı ile birkaç dakika fırçalayın, ardından ağızınızı durulayın ve diş macunu ile fırçalayın. Dişlerin arasına kaçabilecek çilek tohumlarını da diş ipiyle temizleyin.

  Beyazlatıcı diş macunları, dişlerdeki lekeleri çıkarmak üzere hafif aşındırıcı bir madde içerirler. Bazı diş macunları ise daha fazla leke çıkaran parlatıcı maddelere sahiptir. Bu nedenle beyazlatıcı diş macunu kullanmadan önce mutlaka diş doktorunuza danışmalısınız.
  dis-beyazlatma-.jpg
  dis-beyazlatma-.jpg