Kısa sürede nasıl yüzme öğrenilir

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Mira tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Kısa sürede yüzme nasıl öğrenilir?

  Yüzme bilmeyenlerin veya kursa yeni başlayanların en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan biride ne kadar sürede yüzme öğrenilir?Suda batmak aslında daha zordur. Sizlerde birkaç teknik bilgiyi kavradıktan sonra rahatlıkla su üzerinde kalmayı başaran kişilerden olabilirsiniz.

  Yüzme öğrenmenin püf noktalarının başında doğru şekilde nefes alıp vermek gelmektedir. Bu nedenle derslerde ilk önce nefes alma-verme çalışması yapılması gerekmektedir.Ağızdan nefes alıp, suyun altında burundan nefes vermeyi öğrendiğimiz de yüzmede ilk basamağı atlamış oluyoruz.Yüzmede nefes alma verme tekniği yazımızda açıkladığımız gibi yüzerken başımız suyun altında iken, nefesimizi tamamen verinceye kadar yüzmeye devam edebiliriz.

  * Yüzmede mutlaka başımız suyun içinde yüzerken içi organlarımızdaki havayı ( oksijeni) burnumuzla suya üfleyerek yüzmeye devam etmeliyiz.Basamak olarak ayak çırpma ve yüzme esnasındaki suda duruş pozisyonları gibi konular işlenmektedir.Basamak ise kol çekişleri ve nefes alma ve nefes verme gibi konular işlenmektedir.

  yüzme-nasil-ögrenilir-.jpeg
   
  Son düzenleme: 2 Nisan 2014