Kısa sürede nasıl zayıflanır

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Mira tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Kısa Sürede Nasıl Kilo Verilir

  Kısa sürede zayıflamak için uzmanların önerilerinin yer aldığı yazıda bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

  Sağlıklı kilo vermenin önemi anlatılırken hızlı kilo verilmenin tavsiye edilmeyen bir durum olduğunun bilinmesi gerekir. Dünya sağlık örgütü bize ayda 4 kilo civarında vermemiz gerektiğini söylüyor. Buna göre kilo kaybı aylık 4-6 kilo civarında olmalı yemeğinizi de saate göre değil acıktığınızda ve yavaş yavaş yiyiniz. Ayrıca sağlıklı kilo vermek için diyet programınızda bütün besin gruplarından olmalı ve akşam yemeği çok geç saatlere kalmamalıdır.

  Azıcık ağırlığı olan ayakkabılar giymeniz önerilir. İlk başlarda kısaltarak sürelerle başlayın. Zaman geçtikçe koşu saatlerinizi artırın. Evinizin etrafında koşu alanları varsa bunu açıkça havada yapabilirsiniz. Ya Da imkânınız var ise bir koşu bandı alın evinize. Koşu çalışmaları yaparken mutlaka aç olun.

  Aç kalın. Sizi zorlayabilir fakat aç kalmaya kendiniz alıştırın. Aç kaldığınız her an diliminde vücudunuz gerek olan enerji amaçlı birikmiş yağları yakmaktadır. Bunu aklınızdan çıkartmayın ve aç kaldığınız her saniye zayıfladığınızı düşünün.

  kisa-sürede-kilo-vermek-icin-.jpg