Kısa sürede saç uzatma yolları

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Mira tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Kısa sürede saç uzatma yolları nelerdir

  Saçlarınızın kısa sürede uzamasını istiyorsanız öğreneniz gereken hızlı saç uzatma yöntemleri.
  Saçlarınızın çabucak uzaması için saç deriniz büyük önem taşır.

  Saçlarınızın bakımı saç köklerinden başlamaktadır.Saç tellerinin dokusu ne kadar iyi, ne kadar parlak olursa olsun saç köklerine gereken özeni göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıf ve donuk görünecektir.

  Doğal yağlar uçucu lavanta, limon, biberiye yağı gibi yağları sayabiliriz. Zeytinyağı, badem yağı, Hint yağı gibi yağlarda taşıyıcı yağlar arasındadır. Uçucu yağları direk saç derisine uygulamak tahrişe neden olabileceğinden bu tipteki yağlar taşıyıcı yağlar ile inceltilerek kullanılmalıdır.

  Çabuk saç uzatmak için eczanelerde ve sağlık marketlerde satılan pek çok saç kozmetiği bulabilirsiniz. Bu ürünler dışında B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için size yardımcı olacaktır. Bunlar dışında özellikle saç uzaması üzerinde olumlu etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünler arasında beta-karoten, keten tohumu yağı, silis, ısırgan otu sayılabilir.Bu bitkisel ürünler saçlarınızın çabuk uzamasını sağlayacaktır fakat siz yinede bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka bir uzmana başvurmalısınız önerileri dikkate alarak saçlarınızın bakımı yapmalısınız.

  hizli-sac-uzatma-yollari-.jpg
   
  Son düzenleme: 28 Mart 2014