Kısa sürede zayıflamak

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Mira tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici  Kısa sürede zayıflamak için öneriler

  Kısa sürede zayıflamak için uzmanların bizlere önerilerinin yer aldığı yazımızda aradığınız cevabı bulabilirsiniz.Yediğiniz gıdalara dikkat ederek, yaşam tarzınızı değiştirerek de kilo verebilirsiniz.Saatinizin ya da cep telefonunuzun alarmını 20 dakika sonrasına kurun ve yemeğinizi bu süre içinde yavaş yavaş yiyin.Her ısırdığınız lokmayı yavaş yavaş tadını çıkararak yiyin. Bu şekilde vücudun tokluk hormonu tetiklenecektir.

  Daha çok uyuyun, az kilo alın Amerikalı araştırmacılara göre, geceleri fazladan 1 saat uyumak, kişinin daha fazla kilo almamasına yardım eder.Akşam yemeğinde bir değil 3 çeşit sebze tüketin. Daha fazla çeşit yemek insanın daha fazla yemek yediği hissini verir. Daha fazla sebze-meyve yemek de kilo vermenin iyi bir yoludur. Gün içinde tüketeceğiniz et ve tavuk suyu çorbalar daha az kaloriyle doymanızı sağlar. Sebze çorbası, içinde hamur parçacıkları bulunan çorbayı deneyebilirsiniz. Yemeğe çorbayla başlarsanız bu sizin yemek yemenizi yavaşlatacak ve iştahınızı kapatacaktır. Yağlı ve kalorisi bol olan kremalı çorbalardan uzak durun.

  Tam tahıllı yiyecekler tüketin: Kahverengi pirinç, kara buğday, arpa, yulaf ve tam tahıllı buğday gibi tam tahıllar kilo verme stratejinizde önemlidir. Bunlar sizi daha az kaloriyle doyuracak ve kolesterol profilinizi iyileştirecek. Tam tahılları içeren ekmek, hamur işi gıdalar tüketebilirsiniz.

  Dar kıyafetlerinize göz gezdirmeyi unutmayın. Henüz giyemediğiniz sevdiğiniz elbiseyi, eteği ya da bir takım elbiseyi her gün görebileceğiniz bir yere asın.İçtiğiniz şekerli içecekler yerine su için. Böylece 10 çay kaşığı şeker tüketmemiş olursunuz. Suyunuzu farklılaştırmak için limon, nane ya da donmuş çilek ekleyebilirsiniz.

  Sıvı şeklindeki kalorileri azaltmak için kısa ve geniş bardak yerine uzun ve ince bardağı tercih edin. Böylece yüzde 25-30 daha az meyve suyu, gazoz ya da şekerli içecek içersiniz.Yeşil çay içmek iyi bir kilo verme yöntemi olabilir. Bazı araştırmalar, yeşil çayın vücudun kalori yakma mekanizmasını hızlandırdığını belirledi. En azından kalorisiz taze bir içecek içmiş olursunuz.

  Ev yapımı yemekler tüketin. Bu şekilde kolayca kilo verebilirsiniz. Yemek yapmak düşündüğünüzden daha kolay olabilir. Yemeğe ailece ya da arkadaşlarınızla oturmaya çalışın. Böylece arada yapacağınız konuşmalarla yemeğe ara verirsiniz ve doyduğunuzun sinyalini rahat alırsınız.