Klout Puanı Nasıl Artar?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Klout puanı nedir nasıl arttırılır? Klout hakkında bilmeniz gerekenler

  Kısaca Klout kişilerin ve markaların sosyal medyadaki etkilerini ölçmeye yarayan araçlardır. Klout puanınızı veya Klout skorunuzu nasıl yükseltebilirsiniz.İşte bu klout ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

  [​IMG]

  Klout'a Facebook, Google+ veya Twitter hesabınızdan biri ile bağlanarak üyelik alıyorsunuz.Daha sonra Facebook, Facebook sayfası, Plus, Linkedin, Tumblr, Blogger, Instagram, Foursquare, WordPress,YouTube ve Flickr üzerindeki hesaplarınızı Klout hesabınıza bağlayarak, bu sosyal ağlardaki etkinliğinize göre puanınız hesaplanıyor.
  Klout’a kişisel Facebook profilinizden veya Facebook sayfalarınızdan biriyle bağlayabiliyorsunuz. Ancak şunuda belirtelim, aynı anda hem profilinizi hemde yöneticisi olduğunuz bir Facebook sayfasını Klout’a bağlayamazsınız. Bahsettiğimiz sosyal ağlardan hangilerini aktif kullanıyorsanız, Klout’a onlardan biri ile bağlamanız yararlı olacaktır.

  Twitter’ın Klout puanına etkisi

  Klout, sosyal medyadaki etkinliğinizi, sosyal ağlardaki etkileşimlerinize bakarak ölçümlüyor. Yüksek bir Klout puanı için çok sayıda kişi ile iletişim halinde olmanız gerekiyor. Twitter’da size gelen mentionlar, tweetlerinizin retweet edilmesi ve favorilere eklenme sayısı Klout puanınızı etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Ayrıca başka kullanıcılar tarafından, listelere eklenmeniz de Klout puanınızı artıracaktır.
  Twitter’da size gelen özel mesajlar DM ise bir etkisi bulunmuyor.

  Facebook’un Klout puanına etkisi

  Facebook’ta arkadaşlarınızın veya diğer kullanıcıların duvarınıza yazı yazması, gönderilerinize yorum yapması, fotoğraflarda sizi etiketlemesi ve gönderilerinizi paylaşmaları Klout puanınızı yükselten etkenler arasındadır.
  Kendi eklediğiniz fotoğrafları etiketlemeniz Klout puanınıza etkilemez. Başka bir kullanıcının etiketlemesi gerekir. Ayrıca gönderilerinizin ya da fotoğraflarınızın beğenilmesi de Klout puanınıza etki etmez.. Facebook’da Klout puanı kazanmak için etiketlenmek, yorum almak ve paylaşılmak gerek. Aynı Twitter’da olduğu gibi Facebook’ta da özel mesajların Klout puanına etkisi bulunmamaktadır.

  Google+’ın Klout puanına etkisi

  Google plus’ın Klout puanına katkısı tıpkı Facebook gibidir. Çevrelerinizin sizi gönderi ve fotoğraflarda etiketlemesi, paylaşımlarınıza yani gönderilerinize yorum yazması Klout puanınızı yükselten etkenlerdendir. Ancak Google+’ın Facebook’tan önemli bir farkı var. Facebook’un Beğen butonu Klout için hiçbir önem taşımazken, Google+’ın +1 butonu Klout puanına etki ediyor. Gönderilerinizin +1 alması, Klout puanınızı yükseltir.

  Etkileşiminizi arttırın


  Bahsettiğimiz tüm bu detaylardan sonra size önerimiz, diğer sosyal ağlarınızda ne kadar aktif olursanız Klout puanınızda o oranda artacaktır.