Koç Burcu Burç Özellikleri

Konusu 'Astroloji' forumundadır ve Elif tarafından 28 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Koç Burcu ve Özellikleri

  KOÇ BURCU 21 Mart - 19 Nisan

  Koç burç özellikleri

  Yönetici Gezegeni: Mars
  Element: Ateş
  Nitelik: Öncü
  Uğurlu Sayıları: 1 ve 9
  Gün: Salı
  Uğurlu Taşı: Yakut
  Renk: Kırmızı
  Tarot kartı: İmparator
  Hayvan: Koyun
  Bitki: ıtır, hanımeli, pars zambağı
  Kıymetli Taş: Elmas
  Kıymetli Maden: Demir
  [​IMG]
  Koç Burcunun Genel Özellikleri

  Koç burçları yeni fikirlerin, yeni projelerin insanlarıdır. Girişimcilik konusunda onların üstüne kimse yoktur. Yeni yollar açmak, yeni yöntemler keşfetmek, koç burcunun özellikleri arasındadır. Koç burcunun maceracı bir yapısı vardır. Bu yapıları onların tehlikelere karşı tedbir almamalarını da getirir. Zira kendilerine olan aşırı güven de, koç burcunun özellikleri arasındadır.

  Koç burcu olanlar, savaşçı bir kişiliğe sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde, tüm zorlukları kolaylıkla aşabilirler. Bu burçlar sanki dünyaya çalışmak ve mücadele etmek için gelmiş gibidirler. Bunları başarabilecek güç ve donanıma da fazlası ile sahiptirler.

  Koç burçlarının kendilerine olan güvenleri, iddiacı yapıları ve mücadeleci tutumları, zaman zaman agresif tutumlar sergilemelerine de neden olur. Koç burcunun tabiatı ateştir. Ateş tabiatın özelliği gereği enerjik ve dinamik bir yapıya sahiptirler. Başladıkları işleri derhal bitirmek isterler. Savurganlık ta, koç burcunun özellikleri arasındadır. Koç burcu olanlar, genellikle iyi kazanırlar ama kazandıklarından fazlasını harcarlar. Bu sebeple, kendilerini maddi sıkıntıya düşürdükleri çok olur. Koç burçları dürüst, çalışkan ve cömert insanlardır. Enerjik ve cana yakınlıkları ile her kes tarafından sevilirler.