Konuşkan biri olmak için ne yapmalıyım

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Demir tarafından 1 Ağustos 2014 başlatılmıştır.


 1. konuşkan olmak için ne yapmalıyız

  Eğer utangaç, içine kapanık ya da sessiz biriyseniz daha konuşkan ve sohbetlerde daha aktif olabilmek için dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var. Daha sosyal olmak, daha konuşkan olmak için düşünceleri kısıtlayın.
  Sessiz kişiliğin en büyük sorunlarından birisi yeterince konuşmaması değil, konuşmadan önce fazlaca düşünme süresine ihtiyaçları olmasıdır. Bir cümle kurmadan önce cümleyi tartarlar, ne tepki alabileceklerini düşünürler, gelebilecek olası cevapları hesap ederler, daha iyi ve doğru bir başka cümle kurup kuramayacaklarını düşünürler. Kuracakları cümle acaba aptalca mı olacak? Komik mi duracak? Belki de yanlış Bir cümle?
  Ne yazık ki bu sırada fark ederler ki ya kuracakları cümlenin anlamı ve konusu geçmiştir ya da fazlaca hata aradıkları için bir tane muhakkak bulacaklarıdr.
  Sessiz kalırlar.
  Bundan kurtulun, daha düşüncesiz olun ve aklınıza gelen ilk cümleyi kurun. Bu şekilde geçirdiğiniz bir haftadan sonra kendinize ve cümlelerinize olan güveniniz artacak. Artık fazla düşünmeye ihtiyaç duymayacaksınız.
  Eğer yeterince ararsanız elbet bir hata bulursunuz, eğer yeterince korkarsanız elbette kötü bir cümleyi görürsünüz. Kendinizi bundan kurtarın. Daha sosyal olmak için daha düşüncesiz olun.