Kurban Bayram Namazı Saat Kaçta İzmir 2013

Konusu 'Türkiyem' forumundadır ve Elif tarafından 12 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  İzmir'de 15 Ekim Salı Kurban Bayramı Namazı saat kaçta? 2013 yılı Kurban Bayramı Namazı saatleri açıklandı. Buna göre tüm illerin Kurban Bayram Namazı vakitleri belli oldu.

  Kurban Bayramı'nda namaz öncesi hiç bişey yenilmemesi uygundur. Özellikle Kurban kesildikten sonra kurban etiyle güne başanlanması gerekir. Bayram namazı cemaatle kılınır, tek olarak kılınmaz. İşte İzmir'in bayram namazı saati ve bayram namazının tarifi;

  15 Ekim 2013 SALI İZMİR KURBAN BAYRAMI NAMAZ VAKTİ:
  08:00


  1. İlk önce “Niyet ettim vacip olan bayram namazını kılmaya, uydum hazır olan imama” diye niyet ederek, namaza durulur. Ardından “Sübhaneke” okunur.

  2. Sübhanekeden sonra da eller üç defa tekbir getirerek kulaklara kaldırılıp, birinci ve ikincisinde iki yana bırakılır. Üçüncüsünde ise göbek altına bağlanır. İmam önce Fatiha, daha sonra bir sure okur ve birlikte rükuya eğilinir.

  3. İkinci rekatta da, imam önce Fatiha ve bir sure okur. Sonra da iki el üç defa tekbir getirerek kaldırılır. Üçüncüde yanlara bırakılır. Dördüncü de tekbirde elleri kulaklara kaldırmayıp, rükuya eğilinir.