Lamine parke ile laminat parke arasındaki fark

Konusu 'Neler Moda' forumundadır ve Elif tarafından 30 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Lamine Parke Laminat Farkı

  Lamine parkelerin uzun ömürlü olması, hijyenik olması, estetik görünmesi, ses izalasyonlu olması ve zengin renk kartelası ile tercih edilir haldedir.

  Lamine parke tamamen doğal ve sağlıklı olması nedeniyle her çeşit dekorasyona uyumlu yapısıyla, yüksek frekanslı sesleri yutarak döşenen mekana ferhlık, akustik ve zarafet sağlayan eşsiz dekorasyon ürünlerinin bir tanesidir.
  Lamine parkenin içeriğinde sağlığa zararlı maddeler bulunmaması, ahşabın dokusu, kokusu, rengi insan vücudundaki elektriği önemli boyutta emişiyle dikkat çekiyor ve vücutta bulunan olumsuz negatif enerjiyi, stresi çıplak ayakla toprağa basarmışcasına vücudu rahatlatan, hafileten özelliğiylede tercih sebebidir.

  Laminat parke ise bunu tersine Hdf, cila ve desen kağıdı, talaş katmanlarının preslenmesiyle oluşan tam anlamıyla doğal olmayan zemin kapalama ürünlerinin ortak adla adlanırılan bir üründür.
  Laminat parke ekonomik olması nedeniyle genelde tercih sebebi oluyor. Artık günümüzde gelişen teknolojiyle laminat parkelerde lamine parkelere benzerlik arzetmektedir, hatta maliyeti ucuz fakat kalitede yada benzerlikte bir birine o kadar yaklaşıldıki seçmek adeta çok zorlaştı fakat bir gerçek var lamina parke tamamen doğal, laminat parke ise doğal değil, sanırım bunu bilmek yeterlidir.
  Evet sonuç itibariyle:

  Lamine parke; Tamamen organik malzeme olan ağaçlardan üretilmektedir. Üst katman optimum 4mm ağaç, orta katman 8mm ağaçtan oluşur ve bu ağaçlar kurutulup iklimlendirme yapıldıktan sonra preslenerek lamie parke oluşur.  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/lamine-parke-4-93028.jpg]lamine-parke-4-93028[/IMGALT]

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/lamine-parke-6-71123.jpg]lamine-parke-6-71123[/IMGALT]
   

 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Cevap: Lamine parke ile laminat parke arasındaki fark

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/lamine-parke-1-44375.jpg]lamine-parke-1-44375[/IMGALT]


  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/lamine-parke-2-29469.jpg]lamine-parke-2-29469[/IMGALT]

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/lamine-parke-3-30027.jpg]lamine-parke-3-30027[/IMGALT]