Luciano Pavarotti Biyografisi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 5 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Luciano Pavarotti Kimdir Biyografi

  Luciano Pavarotti Hakkında Bilgi

  İtalyan tenor Luciano Pavarotti 12 Ekim 1935 günü Modena kentinde dünyaya gelen modern opera dönemindeki en önemli ses sanatçılarından biridir.Luciano Pavarotti'nin hayatı İtalya'nın Modena şehrinde başladı. İlk müzik deneyimini babası Fernando ile yaşadı. Pavarotti genç yaşta babası ile Gioachino Rossini adlı koroyla Galler'e gitti. Llangollen uluslararası şarkı söyleme yarışmasında birinci olan Luciano Pavarotti tenor olmak konusunda hırslandı. Öğretmen olması için yetiştirilen Pavarotti, Arrgio Pola ve Ettore Campogallianni tarafından aldığı derslerle 1961 yılında Concorso İnternazionale adlı ödülü kazandı. Luciano Pavarotti Opera dalındaki başlangıcını bir tiyatro salonunda La bohème eseri yaptı. Daha sonra Güney ve Kuzey Amerika, Asya, Afrika, Avrupa ve Avustralya'da birçok kez konser veren ünlü tenor Luciano Pavarotti bir süre sonra Modena'da genç şarkıcıları eğitecek bir okul açtı.Bosna'da savaştan sonra Mostar kentinde Pavarotti Müzik Merkezi adını taşıyan bir merkez kurdu ve müzisyenlere yeteneklerini geliştirmeleri için şans tanıdı. Bu nedenle 2006 yılında Saraybosna şehri kendisine fahri hemşerilik ödülü verdi.
  Pavarotti her yıl düzenli olarak Modena'da yapılan "Pavarotti ve arkadaşları" adındaki yardım konserlerinde sunuculuk yapmıştır. Bu konserlerde para toplayıp yardımlarda bulundu.Bu yardımlar Bosna, Guatemala, Kosova ve Irak'taki savaş mağdurları ve aileleri için kullanıldı.
  Luciano Pavarotti 6 Eylül 2007 tarihinde pankreas kanseri sonucu böbrek yetmezliği geçirerek İtalya'nın Modena şehrinde hayata gözlerini yumdu.
  [​IMG]
  Kaynak: vikipedi​