Maden Devri Nedir Kısa Bilgi

Konusu 'Zengin Bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.


  1. Maden Devri Nedir Kısaca

    Tarih öncesi devirlerden üçüncüsü Yeraltı Maden Devri’dir . Cilâlı Kaya Devrinden hemen sonra gelen devirdir . Cilâlı Kaya Devrinin sonlarına doğru taşlardan yapılmış eşyaların yakınında madenlerden yapılmaya başlanmış eşyalar da bulunmuştur . Bu Şekilde vatandaşlar buldukları bu yepyeni şeyden çok sağlam çelik kaya buna benzer kırılmaz kalan bu çok sağlam şeyden yararlanma yolunu bulmuşlar bu şekilde tarih öncesi devirlerin üçüncüsü kalan Yeraltı Maden Devri başlamıştır .
    İlk insanların kullandıkları madenler Bakır Altın ve gümüştür . Ancak bakır daha kolaylıkla istenilen şekle girebildiği için yapılan aletler önceleri hep bakırdan olmuştur . Bu nedenle yeraltı maden devrinin ilk kısmını Bakır Devri alır . Bundan hemen sonra kalay da bulunmuş bakırla karıştırılarak bakırdan daha çelik bir yeraltı madeni elde edilmiştir .
    Bununla Tunç Devri başlamıştır . İlk vatandaşlar bu yepyeni madenle ok uçları kılıçlar baltalar ve farklı kaplar yapmışlardır . İlk vatandaşlar daha sonraları günümüzde dahi büyük önem taşıyan demiri bulmuşlar bu şekilde yeraltı maden devrinin üçüncü bölümü olan Demir Devri başlamıştır . Demir diğer madenlerden daha pratik işlendiği için en fazla kullanılan yeraltı madeni olmuştur . İnsanlar demirden elde ettikleri farklı aletleri daha da çoğaltmışlardır .
    Maden devri ( bakır devri tunç devri demir devri) olmak üzere üçe ayrılır ilk insanların medeniyet alanında ilerlemeye başladıkları devri gösterir . Bu devirler tüm dünyadaki vatandaşlar aralarında benzer zamanlarda başlamamıştır . Bir Takım yerlerdeki ilk vatandaşlar bu arada Ortada Asya’da hayatını sürdüren milletler yeraltı maden devri buna benzer ileri bir medeniyet devrini yaşarken diğer yerler de hayatını sürdüren ilk vatandaşlar da Yontma Kaya Devrini veya Cilâlı Kaya Devrini yaşamışlardır . Yeraltı Maden Devrinin sonlarına doğru Tarih Devri başlamıştır