Mavi kapak kampanyası bitiyor mu?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  'Mavi kapak' kampanyası bitecek mi?

  Ege Üniversitesinin başlattığı Engellilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla 3 yıl önce ‘mavi kapak' kampanyası başlatılmıştı..Daha sonra kampanyanın bittiğini açıkladı. Ama bir çok sivil toplum kuruluşu bu kampanyaya destek oup devam edeceklerini duyurdu.

  [​IMG]

  Kampanyayı başlatan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 31 Aralık 2012 tarihinde kampanyayı bitirdiğini duyurdu. Bu kararın Fakülte Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç'un talimatı ile alındığı bildirildi. Projenin Koordinatörü Prof. Dr. Nurselen Toygar, Engellerin umudu sönmesin. Devam etmek isteyen kurumlara her zaman destek vermeye hazır olduğunu belirtti. Projeye destek verenler görme engellilerin bastonu, işitme engellilerin işitme cihazları gibi araçlarla da kampanya devam edimesine karar verdi.Türkiye Omurilik Felçliler Derneği dahil bir çok sivil kuruluş projeye devam edecek.

  'MAVİ KAPAK KAMPANYASI BİTMEYECEK'

  Engellilerin umudu olan ‘mavi kapak' kampanyası ilk kez 3 yıl önce Ege Üniversitesinden Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Kushtrim Ahmeti'nin girişimi ile başladı.Projeyi fakülte yönetimi de destekleyince kampanya kısa sürede bütün Türkiye'ye yayıldı. Engellilere yardım çalışmaları yapan sivil toplum örgütleri ve belediyeler de kampanyaya büyük destekte bulundu. Bugüne kadar 400 ton mavi kapak toplandı. Bu kapakların geri dönüşümünden elde edilen gelirle de bin 600 engelli sandalyeye kavuştu.