Mehmet Baransu kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Mehmet Baransu özgeçmiş

  Mehmet Baransu kimdir nerelidir

  Araştırmacı ve gazeteci Mehmet Baransu 1977 yılında Iğdır'da doğdu.
  Taraf gazetesi muhabirliği yapmakta olan Mehmet Baransu O Dört Er Böyle Öldü: Pimini Çekip Bombayı Verdi" başlıklı haberi nedeniyle 2009 Sedat Simavi Gazetecilik Ödülüne layık görüldü.

  [​IMG]
  Mehmet Baransu Hayatı

  Iğdırlı bir aileye mensup olan Mehmet Baransu lise öğrenimini Erzurum'da tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı ve İstanbul'a geldi. Mesleğe Akşam gazetesinde stajyer olarak başladı. Okul döneminde okulun ajansında ve 32. Gün programında da bir süre çalıştı.Daha sonra Aksiyon dergisine geçti ve 1997-2000 yılları arasında burada çalıştı. Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan Baransu, "Amerika'da çocuk cinayetleri ve medya" konulu tezini hazırlamak için Amerika'ya gitti.

  Tezini tamamlamak ve dil eğitimi almak için ABD'de üç buçuk yıl kalan Mehmet Baransu Türkiye'ye döndükten sonra kısa bir süre Hürriyet’te çalıştı.

  Daha sonra yeni kurulan Taraf gazetesine geçti. Burada yaptığı haberler nedeniyle hakkında soruşturmanın gizliliğini ihlal suçlamasıyla pek çok dava açıldı.


  Mehmet Baransu Kitapları

  Karargah - Karakutu Yayınları
  Mösyö - Karakutu Yayınları

  vikipedi​