melekler zamanı fatma erdek

Konusu 'Soru ve cevaplar' forumundadır ve webkolik tarafından 4 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Melekler Zamanı Özet

  Bir peri masalı tarzında yazılan kitabın kısaca özeti:

  Kendini bilmez bir baba ve o babanın önüne çıkan bir anne ve de İki çocuklarını da sözde bir hastalıklı bir davaya kurban etmeleri..Sevgisizliğe hastalıklı düşüncelere feda edilmiş iki güzel çocuk.Kitapta, Yusuf,Yesra,Nesil,Ekin,Lal,Yavuz Kaptan ,Nevris karakterlerinin ayrı hikayeleri vardı..Hepsi dertli, hepsi bizlerden biri..

  Kitap iki zamanlı olarak anlatılıyor. Bir erkeğin bugün yaşadığı mucizelerle, çocukluğundan bu güne yaşadıkları, ayrı zamanlar olarak işleniyor. Özellikle asıl karakter olan Barlas'ın geçmişi, çocukluğu, insanın içine işliyor. Hayattan vazgeçmiş bir erkek Barlas ve Yusuf'un yolları, Nesil Olcay ile bir şekilde kesiyor..İlk aşka inanmayanları bir kez daha düşündürecek bir kitap.

  Gökyüzü,maviye kilitli kapılarını aralar mı günün birinde. Bir akşam vakti,koyu akşam rengi saçların arasına düşer mi yıldızlar?
  Dokunur mu bir el,küçülmüş,tertemiz çocuk kalbinin derinliklerine?

  Düne,güne küsmüş karanlık bir denizin üzerine yakamozlar serer mi?

  Bitmesi için sayılan günler durur mu zamanın bir yerinde?

  Tek bir mum gibi yanmakta olan nefes üzerine esen rüzgar diner mi?
  Bir umut tomurcuğu sürer mi,kırık dal parçalarının arasından?


  Yusuf ve Yesra iki kardeş.Tek can ve onları ayıran babaları.Küçük Yusuf'u tarikatın emrine gönderirken gencecik Yesra'yı yaşlı tarikat liderine eş olarak verir.

  Sonrası mücadeleci Yusuf 'un tarikattan kaçışı...Barlas oluşu..Hayatı keşfi..

  Mucizelerin ona getirdiği hayatının melekleri Nesil ve Ekin..İçiçe geçmiş ,soluk soluğa okunan bir adamın iki hayat mücadelesi.Yesra ve Yusuf 'un yürek burkan ,sarsan hikayesiyle irkilecek.Nesil ve Barlas 'ın aşklarıyla yaşamın ne kadar bir mucize olduğuna tanıklık edeceksiniz.