Merhamet Dizisinin Konusu

Konusu 'Medya Takip' forumundadır ve Zakkum tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır.


  1. Merhamet dizisi Hande Altaylı'nın Kahperengi isimli romanından uyarlanıyor. Dizinin başrollerinde İbrahim Çelikkol, Özgü Namal, Mustafa Üstündağ ve Burçin Terzioğlu rol alıyor. Dizinin konusunu kısaca özetleyecek olursak:
    Merhamet dizisinde Narin'in bu dünyaya nasıl tutunduğu anlatılıyor. Narin küçük bir kasabadan çıkma yoksul bir kızdır. Acımasız ailesine ve büyük şehrin darbelerine karşı Narin kendi azmi ve çabasıyla bir yerlere gelecektir.
    Dizinin hikayesi bir kasabada başlayıp İstanbul'a uzanıyor. Narin'in İstanbul'a gelişi çok zor olsa da burada talih yüzüne gülmüştür. İstanbul'a gelir gelmez bir ev bulmuş, bir ayın sonunda da iş bulmuştur. Daha sonra burjuva kızı olan Deniz ile tanışmış ve çok yakın dost olmuştur. Deniz'in Irmak isminde bir kız kardeşi vardır. Ablasını Narin'e kaptırdığını düşünerek İsviçre'den İstanbul'a kesin dönüş yapmıştır. Yanında bir de banka müdürü Fırat vardır.. Fırat Narin'in eski aşkıdır fakat Narin'i tanımamıştır. Narin'in çalıştığı hukuk firması Fırat'ın kredi verdiği karanlık bir adamın davasını almıştır..
    Devamında neler olacağını dizi başladığında göreceğiz. Dizide Narin karakterini Özgü Namal, Fırat karakterini İbrahim Çelikkol canlandıracak.