Güncel Mevsimlerin getirdiği değişimler nelerdir?

Konusu 'Soru Bankası' forumundadır ve Nehir tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır. 1. mevsimlerin meydana getirdiği değişiklikler nelerdir

  Mevsimlerin değişimi ile birlikte bir çok değişiklik meydana gelmektedir. Bunlar iklim, bitki örtüsü ve hava şartlarında değişiklik görülür.

  İlkbahar: Havalar yavaştan ısınmaya başladığı dönem olarak bilinir. Yağmurların yağması başlar, ağaçlar yeşillenmeye, toprak ve su ısınır.

  Yaz: Hava sıcaklıkları artar yılın en sıcak zamanları bu ayda görülür. Ağaçlar meyve vermeye başlayarak yaz meyveler tezgahlarda yer alır. Okulların tatil olması ile birlikte deniz sezonu açılır.

  Sonbahar: Havaların soğumaya başladığı ay olarak bilinir. Ağaçlar meyvelerini vermiş olur ve yaprakları sararmaya başlar. Kuşlar sıcak bölgelere göç eder. Yağmurlar yağar ve hafiften geceleri soğuk olur.

  Kış: Yılın en soğuk ayı olarak bilinir ağaçlar yapraklarını dökmüş dalları ile dururlar. Kar yağışı yoğunlukla olur etraf buz tutar. Su ve toprak çok soğur olur. Canlılar bu dönemde yuvalarından çıkmazlar.