milli kültürümüzün yaygınlaştırılması için neler yapılabilir

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Ceren tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  milli kültürümüzün yaygınlaştırılması için neler yapılabilir

  Millî kültür, bir millete kimlik kazandıran, diğer milletlerle arasındaki farkı belirlemeye yarayan, tarih boyunca meydana getirilen o millete ait maddî ve manevî değerlerin uyumlu bir bütünüdür.

  Milli Kültürümüzü oluşturan geleneklerden örf ve adetlerimizden bazıları şunlardır: yemeklerimiz, giysilerimiz, oyunlarımız, türkülerimiz ve en önemlisi ise Türk dilidir.Tarihimizi iyi araştırıp öğrenmeliyiz.Milli Kültürümüzün geliştirilmesi canlı tutulması,topluma ve bizden sonra gelecek nesillere aktarılması için iyi bir eğitim programına ihtiyaç vardır. Milli Kimliğimizi ve Milli Kültürümüzü oluşturan tarihimizi dilimizi,ebediyatımızı,el sanatlarımızı geleneklerimiziörf ve adetlerimizi iyi öğrenip bunları hayatımızda uyguluyarak bizden sonraki nesillere sağlıklı bir biçimde aktarabilmeliyiz.Böylece Milli Kültürümüzü korumuş oluruz.

  Milli Kültürümüzü en iyi yaşatma yöntemi reklamdır her hangi bir değerin kalıcı olması gerektiğini düşünüyorsak bol bol o değerleri tanıtmak gerekir. o değerler hakkında sempozyum okullarda derslerde ayrı bir alan olarak ta genç nesle aktarılabilir.
   
  Son düzenleme: 10 Kasım 2014