MSN'den Skype'a nasıl geçilir?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Messenger'dan Skype'a nasıl geçilir? Skype nasıl kullanılır?

  Bildiğiniz gibi Windows Live Messenger bu ay itibari ile son buldu MSN yerini Skype aldı. Bu konumuzda size resimli anlatımla MSN'den Skype geçiş nasıl yapacağınızı detaylı olarak açıklayacağız.

  Skype'ı kullanarak aynı Messenger'da olduğu gibi anlık mesaj göndermek mümkün. Bununla birlikte Skype ile beraber diğer Skype kullanıcıları ile ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapılabilecek.
  [​IMG]

  Aşağıda adım adım MSN'ın Skype'a nasıl güncellendiğini inceleyebilirsiniz.

  * Skype'i kullanmak için, ilk önce buradan Skype'i bilgisayarınıza indirin.
  Messenger hesabınıza girmek için açılan sayfanın sağ kısmında bulunan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın.
  [​IMG]

  * Artık Messenger bilgilerinizle Skype'a giriş yapabilirsiniz. Skype'ı kullanarak, aynı Messenger'da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.
  [​IMG]

  * Messenger'da bulunan kişileriniz Skype'a otomatik olarak geçecektir. Eğer sadece Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce tümünü ardından Messenger'ı seçebilirsiniz. Skype size diğer Skype kullanıcıları ile ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma olanağı da tanıyor.

  * Favori belirlemek için, kişi adına sağ tıklayın ve Favorilere Ekle'yi seçin ya da kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyin. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz tekrar aşağıya sürükleyip bırakın.
  [​IMG]

  * Mesaj yazmak için de mesaj yazacağınız kişiye tıklayın, hemen sağ bölümde bir anlık mesajlaşma penceresi açılacak. Mesaj göndermek için Enter tuşuna ya da Mesaj gönder butonuna basmanız yeterli.

  * Anlık mesajlaşma kısmında bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilirsiniz.

  [​IMG]

  * Grup görüşmesi yapmak için kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur'u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Bu işlemi artı işaretini kullanarak Kişi ekle'yi seçip o andaki sohbetinize birini ekleyerek de yapabilirsiniz.
  [​IMG]

  * Yeni kişiler eklemek de çok basit bir işlem. Üst bölümde Bir kişi ekle butonuna tıklayın veya Ada, Skype Adı'na, Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst bölümdeki arama çubuğunu kullanın.
  [​IMG]

  * Resim veya bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden ya da dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Başka bir yöntem ise, pencerenin üst tarafında bulunan artı işaretini kullanarak Dosya Gönder'i seçebilirsiniz.
  [​IMG]

  * Bütün yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Böylece, geri dönüp baktığınızda dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğraf ya da dosyayı bulabilirsiniz.

  * İşte Windows Live Messenger'dan Skype geçiş ve Skype'ın kullanımı bu kadar basit.

  Skype'la ilgili sorularınız olursa, Yeni oluşturulan Skype Community Page'te sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  [​IMG]