Mübarek Berat Kandilinde Okunacak Dualar Berat Duası

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve Elif tarafından 22 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Beraat Kandilinde Okunacak Dualar Berat Duası

  Yarın Mübarek Berat Kandili. pek kıymetli olan bu gecede yapılacak duaların değeri ve önemi çok büyüktür.Bu geceyi de ihya etmeliyiz. çok güzel değerlendirmeliyiz. Berat gecesi kandilinde okunacak dualar berat gecesi kandili duası

  Peygamber Efendimiz (Aleyhissalâtü Vesselam) bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/berat-kandili-dua-34263.jpg] Berat Dua [/IMGALT]


  “Allahım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.”

  Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:

  “Allahım, şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan, orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki, ‘Allah dilediğini siler yok eder, dilediğini de sabit bırakır, Levh-i Mahfuz Onun katındadır.”

  Ey rahmeti gazabının önünde bulunan, kullarının tevbelerini kabul buyuran ve dua dua yalvaranların nidalarına icabet eden Yüce Rabb'imiz! Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil, hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur; bizi haybet ve hüsrana uğratma!

  “Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.”

  Ey Rabbim! Beni, iyilik ettiği zaman sevinen, kötülük ettiği zaman istiğfar edenlerden kıl.”

  “Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl.”

  “Allah bize kâfidir, o ne güzel vekîldir!”buyurdu. Mü’minler de böyle söylediler.”