Mübarek Kadir Gecesinde Yapılan Edilen Dualar Kabul Olur mu

Konusu 'Dini günler ve geceler' forumundadır ve webkolik tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Kadir Gecesinde Yapılan Dualar Kabul Oluyor mu Sorusuna bariz en hakiki cevap Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa'dan gelmiştir. Çünkü O Gecede Açılan Eller Boş ve Geri Çevrilmez.

  Ramazan ayında bulunan Resulullah s.a.v ın Son 10 günde arayın Kadir gecesisini Buyurduğu bu mübarek günde Ne derdimiz sıkıntımız var ise hem dünyalık hemde ahiretlik isteklerimizi dua dileklerimizi yapabiliriz. İçten Samimi bir kalp huzurunda isteyen Allah cc 'ın elbette Kapısında huzurunda bulunurken temiz ve saf bir kalp ile kendisine yönelenleri geri çevirmeyecektir.

  Duanın kabul olup olmayacağı sadece Allahı'ın gücü ve kuvveti elindedir..kadir gecesi ki ramazan ayının son on gününde aranmalıdır çok mübarek bir gün olduğu için de duaların kabul edilme olasılığı diğer günlerden kat be kat daha fazladır..ama içten,samimi bir duanın kabul edilmeyeceği vakit yoktur.

  Kadir gecesine rastlamış olan bir geceyi ihyâ eden, Kadir gecesini ihyâ etmiş gibi sevâba kavuşur hadisini düşünerek, 27. gece ihya edilirse, o gece Kadir gecesi olmasa bile, büyük sevâba kavuşulmaktadır.

  Her Kim Kadir Gecesi'nde inanarak, ihlas ile o geceyi ibadetle geçirirse, geçmiş bütün günahları bağışlanır.
  Kadir Gecesi yatsı namazında cemaatte hazır bulunan, ondan nasibini almıştır.

  Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur’ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevap olduğu da ifade edilir.