Muhabbet kuşu yavrusu ne zaman yem yer

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Ceren tarafından 19 Ocak 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  muhabbet kuşu yavrusu ne zaman yem yer

  Yavru muhabbet kuşlarının elde beslenmesi oldukça hayati riskleri olması nedeniyle mecbur kalınmadığı takdirde tercih edilmemesi gereken bir yöntemdir. Ancak yavru muhabbet kuşlarının anne ve babasının bakımını yapmadığı veya yapamadığı durumlarda uygulanması açısından bu yöntemin öğrenilmesi de bir o kadar hayatidir.
  Elde beslenmeye alınan yavru muhabbet kuşlarının gelişimlerinin sağlıklı olarak sürdürülebilmesi amacıyla tüketecekleri besinlerin kalitesi çok önemlidir. Elde beslemek için seçilebilecek özel olarak üretilmiş veya besin öğeleri bakımından yeterli olduğu bilinen hazır yemler ile beslemek en etkili yöntem olacaktır.
  Doğru besin seçiminden sonra dikkat edilecek husus ise besleme sıklığıdır. Çünkü muhabbet kuşlarının yavruları da diğer çoğu canlının yavrusu gibi gün içerisinde yetişkinlerine oranla daha fazla beslenme süresine ve sıklığına ihtiyaç duyarlar. Bunun için dikkat edilmesi gereken günün farklı zaman dilimlerinde olmak üzere günde 5-6 kez yavruyu beslemektir. Bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi yavru muhabbet kuşunun elde beslenmesi konulu yazı ile aktarılacaktır.

  Yavru Muhabbet Kuşu Beslenmesi
  Kendine bakabilecek duruma gelen ve en az 6 haftalık olan muhabbet kuşlarının suluk ve yemlikleri günlük olarak tazelenmelidir.