Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.  1. Nane Yağı Yararları ve Kullanımı

    Nane Yağı: Naneden distilasyon yöntemi ile elde edilen bir uçucu yağdır. Mentol, mentor, cadinen, pinenler, terpenler ve cineol içerir.

    Nane Yağının Faydaları: Mide bulantısını keser. Hazmı kolaylaştırır. Gaz söktürücüdür. Sinirleri güçlendirir baş ağrılarına iyi gelir. Selülit tedavisinde kullanılır. Anne sütünü arttırır. Ağız sağlığını korur. Kuvvet verir. Bağırsak solucanlarını temizler. Sinüsleri açıcı özelliği vardır. Diş eti problemlerini ve ağız kokusunu giderir. Yatıştırıcı, canlandırıcı ve serinletici etkileri vardır. Göğüs hastalarına, astım ve nefes darlığına etkilidir. Her türlü ağrıya karşı kullanılır.Sivrisinek ve böcek sokmalarında hemen sürülürse iyi gelir. Yanık yaraları iyileştirdiği gibi tende yanık izleri de bırakmaz.

    Uyarı: Fazla miktarda kullanılması sakıncalıdır.

    Nane Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; günde 3 defa bir şeker parçası üzerine 2-3 damla damlatılarak veya 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak içilir Haricen; cilde masaj yapılarak sürülür.