Narın faydalarını biliyor musunuz?

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Narın ve Nar suyunun faydaları bitmek bilmiyor..

  Bu günlerde artan tüketimi ile nar suyunun antioksidan özelliğinden başka içerdiği vitamin ve minerallerle vücut direncini artırdığı bildirildi.
  Kalp ve damar hastalıklarını önleyici özelliği olan nar suyu, kış aylarında hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine de katkıda bulunuyor.
  Asitli içeceklere karşı tavsiye edilen, sağlık açısından faydalı olduğu belirtilen nar suyu, artık hemen hemen her köşe başında satışa sunuluyor.Nar suyunun bardağı 2-2,5 liradan satılıyor.
  [​IMG]

  Narın içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineraller bakımından son derece sağlıklı bir meyve, ayrıca damarları koruyucu özelliği de var. Kalp damar hastalıklarını önleyici özelliği olan nar suyu, kış aylarında hastalıklara karşı bağışıklık sistemini kuvvetlenmesine de katkıda bulunuyor.
  Asitli içeceklerin vücudun gelişimini olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, asitli içecekler yerine soğuk kış aylarında nar suyu tüketmelerinin sağlık açısından yararlı olacağını belirtiyor.
   

 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Cevap: Narın faydalarını biliyor musunuz?

  Lezzetli bir meyve olan NAR, besin değerleri açısından da oldukça yararlıdır. Potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin bir meyve olan nar, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırır.

  Narın Faydaları

  Harareti keser. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Vücudu, kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirir. Çarpıntıyı giderir. Mide iltihabı ve ağız yarası için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olarak, başta akciğer, meme, cilt, kolon ve prostat kanseri olmak üzere, kansere karşı vücudu korur. Kandaki kolesterol oranını ve tansiyonu düşürür. Damar serliğini önler ve damarları açar. Bu özellikleriyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kandaki şeker seviyesini de dengeleyerek şeker hastalarına iyi gelir.

  Cilt sağlığı için de faydalıdır. Nar suyu sesi açar. Menopoz şikayetlerini azaltır. Ayrıca, artrit ve eklem ağrılarını dindirmeye yardımcı olur.