Nostradamus Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 14 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Nostradamus 2012 Kehanetleri

  Nostradamus Hayatı Nostradamus Kehanetleri Nelerdir

  Nostradamus, Fransa Saint Remyde Provence'de 1503 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yahudi asıllı olduğu söylenmektedir. Soyadını yahudi olan dedesinden aldığı yönünde kaynaklar bulunmaktadır. Nostradamus, doktor, eczacı, astrolog ve kahin olarak anılmaktadır. Asıl ismi Michel de Nostredame'dir. Asıl eğitimini tıb ve ilaç üzerine alan Nostredame, veba salgınları sırasında hazırladığı özel tedavi yöntemleri ve ilaçlarla adını duyurmuştur. İlk eşini ve bir çocuğunu bu salgınlar sırasında kaybetmiştir. İtalya üzerine yaptığı bir seyehat sırasında tanıştığı simyacı birisinden çok etkilendi ve ondan öğrendikleri doğrultusunda bazı kitaplar yazdı. Kehanetin çok revaçta olduğu bu dönemlerde astronomi ve kehanet üzerine çalışmalar yapmaya başladı.

  Nostradamus, avrupanın koyu katolik dönemlerinde yaşadığı için eserleri yüzünden başının belaya girmesini istemiyordu. Bu yüzden yoruma açık çok fazla semboller kullanıyordu. Beylikler ve krallık ile çıkar döngüsü üzerine uyumlu hareket eden kilise ve yetkilileri kendilerine zıt olan görüşleri hemen afaroz ediyor cadı yada cadılar tarafından ruhu teslim alınmış iftiralarıyla insanları işkence ile yada yakarak öldürtebiliyorlardı. Bu yüzden filozoflar çalışmalarını bazen gizli yürütmek zorunda kalıyorlardı. Nostradamus'da kendine göre bazı kehanetlerde bulunuyorud. Nostradamus'a ait bir kehanette Mehdi'nin yada Mesih'in 2016 ile 2020 yılları arasında çıkacağını. Çıktıktan sonra dünyaya barış ve huzurun hakim olacağını söylüyor. Nostradamus'un kehanetine göre bu altın çağ bin yıl devam edecek ve sonra kıyamet kopacak. Nostradamus, yazdığı eserler ve dile getirdiği kehanetler ile çok meşhur olmuştu. 1581’de kehanetlerinden dolayı Kilise tarafından aforoz edildi. 2 Temmuz 1566 tarihinde Fransa'da hayatını kaybetmiştir.

  Avrupa'da çıkarlarından dolayı kilise ve krallıklar bilime ve bilim adamlarına düşman kesilmişlerdir. Kilisenin yalanyanlış hayali inançları asıl gerçekler gibi halka sunulmuştur. Zaman içerisinde aydın kesim dinden ve yönetimden nefret etmiş ve inanç adına ne varsa inkar etmiştir. Rönesans devri ile birlikte hakimiyetini kaybeden kilise ve krallık karşısında ki yeni akım komünizm ile faşizm sürekli din olgusuna karşı savaş içinde olmuşlardır. Bu süreç islam coğrafyasındaki müslüman bilim adamlarının astronomi, fizik tıb, matematik, mimari ve diğer dallardaki isabetleri ve başarılarının ünlenmesine kadar devam etmiştir. Din olgusunun islam penceresinden dünyaya bakışı ve müslümanların hayat anlayışlarıda öğrenilmeye başlandıkça batıdaki din düşmanlığı yumuşamış hatta bir çok ünlü isimler ile halkın bir kısmı islamı seçmişlerdir. Gelişen dünya teknolojisi ve kültürlerin tanınım etkileşime girmesiyle birlikte Nostradamus gibilerinin kehanetlerine ihtiyaç kalmamıştır. Fakat halen daha mistizasyondan hoşlanan, gözlerine batan gerçeği görmektense hayal aleminde yaşamak isteyen guruğlar bulunmaktadır. Her zaman en iyi öğretmen yine zaman olmuştur. Zamanımız geçmeden gerçekleri görebilmemiz dilekleriyle.
  ywx webokur.net
  [​IMG]