Nouman Ali Khan Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Lavinia tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

  1. Nouman Ali Khan hakkında bilgi

    Nouman Ali Khan 4 Mayıs 1978 tarihinde dünyaya geldi. Bayyinah Enstitüsünün kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Nouman Ali Khan aynı zamanda enstitünün "Klasik Arapça'nın Temelleri" ve "Kutsal Kelâm" da dâhil olmak üzere bir kısım derslerinin ana okutmanıdır.

    Giriş seviyesindeki eğitimini Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde tamamlamıştır. Bu onun Arapça çalışmalarının başlangıcıdır. Arapça dil bilgisi çalışmalarını, 1993 yılında ülke çapında yapılan Arapça sınavlarında ilk 10’a girdiği için burs aldığı Pakistan’da sürdürmüştür. Esas eğitimi ise 1999 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde, Faysalabad/Pakistan’daki Quran College’ın kurucusu ve resmi müdürü olan Dr. Abdus-Samie’nin tefsir ve Arapça çalışmaları konusunda yoğun dersler vermek üzere ABD’yi ziyaretleri sırasında başlamıştır.

    nouman-ali-khan.jpg

    Nouman 2006 yılına kadar Nassau Üniversitesi’nde Arapça öğretmenliği yapmıştır ve neredeyse 7 yıl boyunca ABD çapında 10.000’den fazla öğrenciye çeşitli merkezlerde Standart Modern Arapça ile Klasik Arapça dersleri vermiştir.