Okçuluk sporuna kaç yaşında başlanması gerekir

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.  1. Okçuluk sporuna kaç yaşında başlanmalıdır

    Spor yapmak insanı zinde tutar, bu zindelik fiziki ve ruhi olarak etkisini gösterir, Sizde yavrunuzu okçuluk sporuna yönlendirmek istiyor olabilirsiniz, ancak çocuğum okçuluğa kaç yaşında başlaması gerekir endişesini çözecek bilgileri vereceğiz.


    Farklı bir dal olan okçuluk sporuna başlamanın belirli bir yaşı yoktur. Okçuluk sporunda 8-14 yaş arası minikler olarak geçmektedir. Bu kritere göre 8 yaşındaki bir çocuk okçuluk sporuna başlayabilir. Diğer bir kategori 14-16 yaş arası ise yıldızlardır. 16-20 yaş arasını ise gençler olarak belirlemişlerdir. Bu yaşı üzerinde olanlar ise büyükler olarak müsabakalara katılabilirler.
    Kısaca okçuluk sporuna başlamanın belirli bir yaşı yoktur, Ata sporumuzun zaten sınırlaması olması düşünülemez. Türkiye'deki bütün il müdürlüklerinde okçulukla ilgili bir antrenör, bir eğitmen yahut bir il temsilcisi bulunmaktadır. İlgili yerlere başvuru yaparak okçuluk sporuna başlanabilir.