okul temsilcisi adayı nasıl bir konuşma yapmalı

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Ceren tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör


  okul temsilcisi adayı nasıl bir konuşma yapmalı

  Okul temsilcisi hem derslerinde başarılı olmalı hemde kendine güveni tam olmalıdır. Yapacağı okul temsilciliği aday konuşmasında bu güvenini dinleyiciye iyi yansıtmalıdır.

  Seçmenlerinize adaylığınızı açıklayın ve vaatlerinizi söyleyin
  Adaylığınızı açıklayın. Bu işlem okuldan okula değişmekle birlikte siz her şeye rağmen aday olduğunuzu birkaç kişiye söyleyin ve tepkilerini değerlendirin.

  Kampanyanıza devam edin. İnsanlara fikirlerinizi yapmak istediklerinizi söylerken onları sıkmamaya gayret edin.Kimseyi size oy vermeyeceğini ölçmek için test etmeye kalkmayın ve oy için çok fazla ısrarcı olmayın.

  Konuşmak için size bir yer verilmişse iyi bir konuşma metni hazırlayın. Eğer mümkünse bu metni hazırlarken rakip arkadaşınızla görüşün.Onun düşüncelerini anlamaya çalışın. Birbirinizin aynı olan etkileyici cümleleri kullanmayın.Sizin saygınlığınızı artıran bir konuşma yapayım derken çok abartmayın. Ama etkileyici ve çekici bir konuşma hazırlayın.Konuşmanıza hafif mizahi ve renkli bir içerik katarsanız bu sizin sempatinizi artıracaktır. Son olarak söz almak en iyi seçenektir. Çünkü rakibinizin konuşmasına göre bu size konuşmanıza eklemeler veya değişiklikler yapma fırsatı verecektir.
   
  Son düzenleme: 24 Kasım 2014