Ölüm nedir kısaca

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Demir tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

  1. Ölüm nedir nasıl olur

    Hangi inanca mensup olursa olsun hiç kimsenin asla inkar edemiyeceği gerçek! Hangi mevki ve makamda bulunursa bulunsun hiç kimsenin kurtulamayacağı hakikat! Ne kadar zengin ve güçlü olursa olsun asla kaçamayacağı şey yine ölümdür.

    Allah öyle dilemiş öyle olmuş ve yaratılan melek, cin, insan ve ne kadar hayvan varsa bunu tadacaktır. Peygamberler bile tatmış ve hayatları ölümle sona ermiştir. Ama müminler için ölüm bir son değil tıpkı anne karnından dünyaya doğan bir çocuğun yepyeni bir hayata başlaması gibi insan da ölümle birlikte yeni bir hayata adeta doğar ve hiç bitip tükenmeyecek ebediyet yolculuğu başlamış olur.

    Önemli olan ölüm değil sadece, önemli olan kendisinden kaçış olmayan ölüm geldikten sonraki hayat için ne hazırladığımızdır. Bütün dostlar, arkadaşlar, evlat, aile ve akarabalar tek tek kabirin başından ayrılıp gider ve biz amellerimizle başbaşa kalırız. Önden yapıp gönderdiklerimiz ne varsa onlar bize eşlik eder.

    Yine salih mümin için ölüm sevgiliye kavuşmak ve rahata ermektir. Zalim ve inkar edenler için ise bedbaht bir sonun sadece bir başlangıcıdır.