ÖMSS Tercihleri Nasıl Yapılacak? 2013

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  2013 Kura ve ÖMSS Tercihleri Nasıl Yapılacak ?

  Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 28 Şubat - 8 Mart 2013 arasında yapılacak. Kadroların bazılarında özel koşullar bulunmaktadır. Her aday kaç tercih yapabilecek? Ömss 2013 yerleşimlerinde daha önce yerleşenler tekrar başvurabilecek mi? İşte konuyla ilgili ayrıntılar..

  [​IMG]

  Merkezi yerleştirme sonucunda yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirildiği kadronun niteliğini taşımayanlar ve yerleştirilerek ataması yapılanlar tekrar başvuramayacak. ÖMSS Tercihlerinin geçerli olabilmesi için tercih süresinin son günü sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olunması gerekmektedir.

  Mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmazken, tercih sayısının 30'a çıkarılması da uygun görülmediğinden her aday ancak 15 tercihte bulunabilecek.

  6 bin 884 kadronun bulunduğu ÖMSS tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda yerleştirme yapılacak kadrolarla bu kadrolar için aranan şartlar ve kontenjanları yer alırken, yerleştirme ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılmaktadır.