Ozon Yağının Cilde Faydaları

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Nehir tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Ozon Yağının Cilde Yararları

  Ozon , aktif oksijendir.Her ozon molekülü üç oksijen atomundan olusur. Atmosferin dis kisimlarinda Ültraviyole Isinlarinin,alçak kisimlarinda ise,simsek ve yildirim aninda ortaya çikan elektrik arklari ile olusur.Genellikle yagmur ve firtinalar sonrasi duyulabilen temiz ve taze hava bunun neticesidir.
  Ozon , dogadaki en kuvvetli ve dogal dezenfektandir, mikrop kiricidir. Suda ve havada mikrop, bakteri ve kötü koku birakmaz. Ozon kararsiz yapisi ve kisa süre sonra tekrar Oksijene dönüstügü için DOGALDIR ve YAN ETKISI YOKTUR.Diger kimyasal dezenfektanlara güre (örn;Klordan 3000 kat daha güçlü) çok üstündür.Kisaca Ozon; en etkili oksidandir, kuvvetli bir mikrop, bakteri öldürücüdür, çevre dostudur, atik birakmaz, dogaldir, koku ve renk giderilmesinde kullanilir.

  OZONLU YAG

  Bugün dünyada pek çok Ozon Terapi merkezlerinde kullanilmakta olan bu yag pek çok ligin tedavisinde yardimci unsur olarak kullanilmaktadir. Hastaliklarin yani sira estetik ve kozmetik sektöründe de pek çok ürünün hammaddesi olarak bu yagdan faydalanilir. Bazi yabanci arastirma firmalarinin yapmis oldugu arastirmalar neticesinde bu yagin ;

  * Cildin Yenilenmesi ve Genç Görünüm
  * Deri ve Hücre Canlandirilmasi
  * Kuru Ciltler
  * Yaniklar ve Günes Yaniklari
  * Kirisiklarin Giderilmesi
  * Mayasil ve Egzama
  * Ari,sivrisinek ve böcek sokmalarinda
  * Sivilcelerde
  * Masaj ve Spa Salonlarinda ve Kas agrilarinda masaj yaparak
  * Bayanlarda Sellülit ve Varis tedavisinde
  * Sedef ve Vitiligo gibi cilt lezyonlarinda
  * Cilt ve tirnak(Onikomikosiz) Mantarlarinin tedavisinde
  * Grip-Nezle durumlarinda burun yoluyla
  * Agiz Pamukçuklarinda,Aft-Uçuk tedavisinde
  * Hemoroid tedavisinde Kullanimi mevcuttur.

  Bu yag vücudun her yerine sürülebilmesinin yani sira, içilerek, kulak içine, burun içine internal uygulamalarda da kullanilir.Hiçbir katki maddesi yoktur.