Palyaço Balığı Bakımı

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Elif tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Palyaco Balığı Bakımı Nasıldır?

  Palyaço balıkları en fazla sevilen ve tercih edilen bir balık türüdür. Bakımları, Beslenme Tarzı ve özellikleri hakkında bilgileri bu başlık altında sunmaya çalışacağım. Genel olarak besinleri solucanlar ve bazı bitkilerdir. Palyaço Balığı tatlı suda yaşayan grubun Cichlid familyasındandır. Genellikle birçok ortama dayanıklı balıklardır. Günümüzde kapalı sistemlerde üretilen Palyaço balıkları, akvaryumlarda da üretimi yapılmaktadır.Aslında bu balık türü nesli tükenen balıklar listesinde de yer almaktadır. Doğru bakım yapılarak üretilmesi soyunun devamını sağlayabilir.
  Akvaryumda bakımı kolay olan Palyaço Balığının fazladan gereksinimleri yoktur. Palyaço Balığı beslemek için öncelikle bulunduğu akvaryumun gerekli şartları içermesi önemlidir. Akvaryumu şartlarına uygun hazırlarsanız bu balıklar hem tüm güzelliğini sergiler hem de size keyif verir.
  Palyaço Balığı bakımında bazı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi kuyruk kısımlarında ve yüzgeçlerinde görülen mantarımsı oluşumdur. Bunu göz önüne alarak Palyaço Balığı seçerken özellikle buna dikkat edin. Satın almadan önce üzerinde deformasyon ve mantarımsı topak halinde beyaz oluşumlara dikkat edin ve yemleri ile ilgili detayları öğrenin. Gözleri net ve hareketli olanları tercih edin.

  Palyaço Balığı akvaryumu kurulumunda tuzluluk değeri 1019 ila 1020 aralığında olmalıdır. Akvaryum hacmi de
  100 litre gibi olması önerilmektedir. Palyaço Balığını akvaryum da tek beslemeyin. Balıklar çift olursa hem daha uyumlu olurlar hem de çift görselliği çok daha güzel olacaktır.